Zajęcia pozalekcyjne
Więcej

 

W naszej szkole od roku 2016 uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach robotyki. Na tych zajęciach uczą się przede wszystkim programowania maszyn i urządzeń, w przyjazny dla młodego człowieka sposób. Poza jednak tą umiejętnością uczniowie mogą kształtować w Sobie postawy społeczne, jak umiejętność pracy w grupie czy odpowiedzialności; kompetencje matematyczne oraz umiejętności manualne i percepcyjne.

Na początku przygoda naszej szkoły z robotyką zaczęła się od 4 pierwszych zestawów klocków Lego z serii WeDo 1.2. Zestawy te dawały możliwość zbudowania ok. 12 modeli różnych robotów o zróżnicowanym stopniu skomplikowania. Następnie do zestawów tych zostały dokupione klocki rozbudowujące, które pozwalały zbudować dodatkowo 6 modeli rozbudowanych robotów.

Szkoła sukcesywnie rozbudowuje bazę zestawów do konstrukcji robotów edukacyjnych i na dzień dzisiejszy posiadamy dodatkowo 12 zestawów Lego z serii WeDo 2.0 oraz 8 zestawów Lego Mindstorms EV3.

Wszystkie zestawy wykorzystywane podczas zajęć robotyki i "dozowane" są dla uczniów, w zależności od stopnia zaawansowania uczniów w dziedzinie budowania robotów i programowania.

Do każdego zestawu klocków tablet lub laptop (w zależności od wymagań klocków), z któych uczniowie korzystają podczas budowania robotó.

Uczniowie mogą korzystać z zestawów zarówno podczas zajęć pozalekcyjnych, jak również podczas lekcji.

 

rodzaj zajęć prowadzący klasa
Zajęcia rozwijające zainteresowania - j. polski Anna Mastalerz

7 SP

8 SP

Zajęcia rozwijające zainteresowania - matematyka Małgorzata Junikowska
7-8 SP
Robotyka Bartosz Pfeiffer ----

 

rodzaj zajęć prowadzący klasa
ZKK

Renata Szulc

3 SP

ZDW - j. polski

Katarzyna Wójcik

 Anna Mastalerz

4-8 SP

ZDW - matematyka
Małgorzata Junikowska
4-8 SP
ZDW - j. angielski
Grażyna Blank

7-8 SP

Zajęcia rewalidacyjne

Sylwia Browalska

Małgorzata Junikowska

----
Terapia pedagogiczna

Anna Mastalerz

Izabela Bożejewicz

5-8 SP

4 SP

Zajęcia logopedyczne Sylwia Browalska ----