Od kilku lat w naszej szkole odbywają się zajęcia robotyki dla uczniów. Podczas zajęć uczniowie mają możliwość rozwijanaia własnej kreatywności, poznawania nowoczesnych technologii oraz rozwijania umiejętności pracy w grupie.

W trakcie zajęć budujemy roboty z klocków Lego, które zostały przystosowane do możliwości wprawienia w ruch zbudowanych modeli. Od najmłodszych lat uczniowie konstruują ciekawe modele, które później za pomocą tabletu uruchamiają i cieszą się z faktu, że ich wytwór działa i potrafi się poruszać. Dzięki zajęciom najmłodsi uczniowie ćwiczą zdolności manualne swoich rąk, a uczniowie starsi mają możliwosć kreowania robotów według własnego pomysłu. Wszystko to powiązane jest z nauką programowania i rozwiązywania problemów za pomocą komputera.

Dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości do szkoły udało sie zakupić kilka nowych robotów (Enif od firmy Skriware) oraz nowoczesnego urządzenia, jakim jest durkarka 3D. Podczas zajęć uczniowie uczą sie modelować w systemie trójwymiarowym, a ich prace mogą zostać wydrukowane na drukarce.

Poniżej krótka fotorelacja z naszych zajęć.