grzegorz_kasdepke_pozytywka

Spotkanie  z Panem Grzegorzem Kasdepke

W dniu 30 września 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Nowakowie odbyło się spotkanie z autorem  opowiadań dla dzieci  -  Grzegorzem Kasdepke.  Autor jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych twórców książek dla dzieci. Grzegorz Kasdepke jest laureatem licznych nagród literackich i dziennikarskich, m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Przez lata był redaktorem naczelnym kultowego magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Jest także dziennikarzem i autorem scenariuszy filmowych.

Podczas spotkania pan Grzegorz Kasdepke czytał krótkie fragmenty swoich niezwykłych książek, bardzo ciekawie opowiadał o swojej twórczości i humorystycznie odpowiadał na pytania dzieci.

Seria opowiadań o detektywie Pozytywce to książki najbardziej znane  i  lubiane wśród najmłodszych. Jedną z części tej serii czytaliśmy podczas głośnego czytania dla młodszych klas. Głośne czytanie odbyło się w bibliotece szkolnej, w przeddzień spotkania z autorem, a czytaliśmy wówczas książkę pt. „ Wakacje Detektywa Pozytywki”.

Małgorzata Graj

 

Poniżej krótka relacja ze spotkania