Rajd pieszy Suchacz - Nadbrzeże

W sobotę 01 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie pieszym do Nadbrzeża. Celem rajdu było uczczenie pamięci ofiar hitleryzmu i stalinizmu, oddanie czci poległym o wyzwolenie narodowe i społeczne w czasie II wojny światowej oraz propagowanie walorów krajoznawczo-turystycznych Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

Nasza grupa wędrowała trasą nr 2: Suchacz – szlak czerwony – Łęcze – ścieżka dydaktyczna - Nadbrzeże - (10 km). Trasa, którą wybraliśmy była bardzo trudna i podczas pokonywania wielu przeszkód, wymagała od nas dużo sił i koncentracji. Na terenie parku krajobrazowego mogliśmy podziwiać walory krajobrazowe Wysoczyzny Elbląskiej, a w miejscowości Łęcze, zwiedziliśmy zabytkowy kościół. Wzmianki o tym kościele pochodzą już z 1300r.

W Nadbrzeżu, wzięliśmy udział w 46 Ogólnopolskim Zlocie Pamięci Narodowej. Przed pomnikiem pamięci pomordowanych więźniów podobozu Hopeehill zostały złożone wiązanki kwiatów. W uroczystości wzięło udział Wojsko Polskie oraz lokalne władze .

Na zakończenie zlotu udaliśmy się do świetlicy wiejskiej w Kamionku Wielkim, gdzie spożyliśmy ciepły posiłek, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Po ciepłej zupie i herbacie, wzięliśmy udział w konkursie krajoznawczo-historycznym.

W międzyszkolnym konkursie krajoznawczo-historycznym drugie miejsce zajęła Elwira z klasy V . Gratulujemy Elwirze nagrody i życzymy jej dalszych sukcesów.

Po uroczystym podsumowaniu rajdu i odebraniu dyplomów, zmęczeni ale zadowoleni, udaliśmy się do autokaru i wróciliśmy do Elbląga.

Organizator: M. Graj